rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna


Najwyższy już czas, aby przejść z etapu hipotez i gdybania do fazy merytoryczno-technicznej analizy przyczyn tragedii smoleńskiej z 10.04.2010 roku.

Taką analizę należy zacząć od odebrania Rosjanom szczątków samolotu TU 154, który jest własnością Polski oraz oryginalnych czarnych skrzynek wraz z oryginalnymi taśmami.

Putin i rosyjski MAK oszukali nas, bo szczątki samolotu miały powrócić zaraz po sporządzeniu raportu MAK, a my nawet nie wiemy jaki procent robitego samolotu leży pod brezentami na specjalnie dla dziennikarzy ogrodzonym placu w pobliżu Smoleńska.

Rząd R.P. powinien wystosować do prezydenta Miedwiediewa memorandum z żądaniem natychmiastowego zwrotu szczątków samolotu, który 10.04.2010 r. uległ katastrofie w Rosji, w wyniku której poniósł smierć Prezydent Polski wraz z 95 rodakami .

Jeżeli w ciągu 7 dni od memorandum Rosjanie tych szczątków nie oddadzą, to należy oskarżyć prezydenta Miedwiediewa i premiera Putina o złodziejstwo i wystosować za tymi panami międzynarodowe listy gończe. Szkoda już czasu na zabawy dyplomatyczne.

Dopiero po poskładaniu w Polsce w jakąś całość szczątków TU 154 da się określić jaki procent tego samolotu jeszcze istnieje i co brakuje.

Wtedy można ponownie zapytać Rosjan co ukradli, albo zapomnieli oddać, a co ich zdaniem ....wyparowało, albo uległo spaleniu. Nie lansuję tutaj żadnej teorii spiskowej, lecz bazuję na przykładach katastrof lotniczych w innych krajach, gdzie badanie przyczyn katastrofy rozpoczynano od poskładania w całość zebranych szczątków samolotu.

Dopiero po dokonaniu montażu szczątków widać wyrwy, zagięcia, nadpalenia, dziury, rysy, przetarcia itd. itp.

Wówczas następuje faza rekonstrukcji tych elementów, których brakuje przy równoczesnych analizach dlaczego brakuje właśnie tych części lub podzespołów.

Dopiero po rekonstrukcji całego samolotu i sprawdzeniu , że nic więcej już odnaleźć się nie da, następuje kolejna faza, a mianowicie badania laboratoryjne najbardziej uszkodzonych elementów, które w rekonstrukcji zastępuje się dobrymi.

Laboratoryjne badania, dokonywane przez ekspertów to podstawa do eliminacji nieprawdopodobnych hipotez i baza do odkrycia prawdziwych usterek technicznych , wad materiałowych, lub ewentualnych śladów wybuchu.

Badania materiałowe, a także analizy chemiczne pozwalają ponadto na odkrycie ewentualnych śladów substancji, które pochodzą z zewnątrz, lub środków chemicznych, których nigdy nie powinno być na pokładzie samolotu.

Bardzo ważną częścią analiz szczątków wraku TU 154 będą również badania ewentualnego promieniowania (alfa, beta, gamma itd.), bo jeśli się okaże, że wrak samolotu wykazuje ponadnormatywne napromieniowanie, to jedna z tajemnic katastrofy będzie bardzo szybko rozpoznana.

Istotne również będą badania magnetyczne, bo jeśli się okaże, że niektóre szczątki są ponadnormatywnie namagnesowane, to hipoteza o zastosowaniu broni magnetycznej przestanie być teorią spiskową.

Jeśli natomiast wszystkie badania wykluczą jakiekolwiek nieprawidłowości materiałowe, magnetyczne, lub z zakresu promieniowania, to też będzie istotny krok do poznania całej prawdy o przyczynach tragedii z 10.04.2010 roku, bo będzie można się już skupić na kolejności uszkodzeń samolotu.

Ta kolejność uszkodzeń jest niezwykle istotna, bo pozwala przeprowadzić komputerową symulację przebiegu ostatniej fazy lotu, jednak bez rekonstrukcji samolotu nie da się zaobserwować w trzech wymiarach większości uszkodzeń.

Zwlekanie przez Putina , Miedwiediewa i MAK ze zwrotem do Polski szczątków TU 154, przy równoczesnym szkalowaniu przez Rosjan polskich pilotów, jest świadomym opóźnianiem przez Federację Rosyjską ujawnienia całej prawdy na temat tragedii pod Smoleńskiem w dniu 10.04.2010 roku.

Już zbyt długo czekamy na tę prawdę o Smoleńsku.

Rajmund Pollak

2011-01-24 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517833
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Rekonstrukcja TU 154 ze szczątków jest jedyną drogą do poznania prawdy o 10.04.2010 roku., blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała